Jack Wilshere

Yanılmıyorsam çoğu kişi gibi ben de 2008 yılındaki Emirates Cup'ta izledim ilk kez Wilshere'ı. 16 yaşında ilk kez Arsenal ATtakımında forma giyerek, en genç forma giyen oyuncusu oldu  Arsenal'in. 1 sene sonra Şampiyonlar Ligi'nde Dinoma Kiev'e karşı 17 yaşında oynayarak bir kez daha tarihe geçti.  Arsene Wenger onun için "Bazı genç yetenekler çok iyi performans sergiliyor. Özellikle tüm gözler Jack Wilshere üzerinde. Şaşırtıcı bir şekilde yaşından daha olgun bir futbol sergiliyor, onu izlediğiniz zaman kaç yaşında oldugunu unutuyorsunuz" diyordu. Ne kadar da doğru. İnsanın onun daha 19 yaşında olduğuna inanamıyor. 

İnanılmaz hırsı, 170'lik boyuna rağmen karşısındaki devlerle mücadelesinde ayakta kalması, top tekniği, pas yüzdesi. Hepsi mevcut Wilshere'de. 4-0'dan 4-4 gelen NewcatleUnited maçında skora isyan eden tek oyuncuydu Wilshere. Sahada Fabregas'lar, RVP'ler varken, bir tek o isyan ediyordu oyuna. Bu kadar da istekli, arzuluydu. 

Aşağıdaki video geçen haftaiçi oynana Barcelona maçından. Bu kadar üst düzey bir karşılaşmada neredeyse 0'a yakın pas hatası veya yanlış tercihle oynuyor. İkili, hatta üçlü mücadelelerde ayakta kalıyor. Evet hatırlatmakta bir kez daha fayda var, bu çocuk 19 yaşında !Arsenal- Barcelona Şampiyonlar Ligi Maçı - Jack Wilshere


http://arsenal-tr.blogspot.com/2011/02/jack-wilshere.html

Yüksek Kalitede izlemek için;
http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150095707843301&oid=112641198810981&comments
Yazıyı Paylaş!

0 Response to "Jack Wilshere"

Yorum Gönder

FenerBlog