Bi Umut


Arsenal [1 - 0] Manchester United
56' [1 - 0] A. Ramsey 

Maçın üzerinden neredeyse 1 hafta geçti ama ben ancak vakit bulabildim yazı yazmak için.Bu galibiyet aradaki puan farkını 6'a indirdi son 3 haftaya girerken. Bu maçı kazanıp, şampiyonluğu kaybedecek olmamız bizi daha da çok üzecek, sezon içinde kaybettiğimiz salakça puanları daha çok aramamıza sebep verecek. Şampiyonluk şansımız bu galibiyetle %1'den %10'lara çıktı ancak yine de çok az. Çünkü önümüzde geçen haftadan beri artık 2 rakip var. Bu da şampiyonluk şansımızı oldukça zora sokuyor. Haftaya Chelsea Manchester'ı yense bile kalan 2 haftada bu iki rakibin birlikte puan kaybetmesini bekleyeceğiz. Ama yine de çıkmayan candan umut kesilmez.

Maça gelecek olursak gole kadar ve golden 5-6 dakka sonrası bizim kontrolümüzde geçti. Topla oynayan bizdik. Manchester 0-0'ın onlara yeteceğinin farkındaydı ki, kaptıkları toplarla hücumu düşündüler yalnızca. Aslında ilk yarıda biraz akıllı olsaydık ve hakem bariz penaltımızı verseydi skoru daha erken bulabilirdik. Bu da Manchester'ın hücumu daha erken düşünmesine ve bizim de hızlı oyuncularımızla Manchester'ın arkada bırakacağı boşluklar sayesinde tehlikeler yaratabilirdik. Ama golü 56. dakikada Ramsey ile bulduk. Zaten bu andan itibaren de Manchester risk altı ve arkada çokça boşluk bıraktı. Biz de bu boşluklardan tehlikeler yarattık. İşte golü erken bulsaydı bu boşlukları daha erken ve daha çok bulabilirdik.

Bu galibiyetle aslında kendimizden çok Chelsea'ya çalıştık denilebilir. Onların şampiyonluk iştahı daha da kabarmıştır bu skordan sonra. 3 takım zirvede 3 puan arayla sıralandı ve ligin bitmesine 3 hafta var. Bakalım sonuç ne olacak.

Arsenal'in kalan maçları (67)
Stoke City (d)
Aston Villa
Fulham (d)

Chelsea'nin kalan maçları (70)

Manchester United (d)
Newscastle United
Everton (d)

Manchester United'ın kalan maçları (73)
Chelsea 
Blacburn Rovers (d)
BlackpoolArsenal TR
Yazıyı Paylaş!

0 Response to "Bi Umut"

Yorum Gönder

FenerBlog